• Sport, rekreacja, zwiedzanie stada, wycieczki, przejazdy bryczkami, kuligi i wiele innych atrakcji.
  • Stado Ogierów położone jest w centrum Mazur, w niewielkiej odległości od Wielkich Jezior, w regionie o dużym ruchu turystycznym. Kętrzyn ma dobre połączenie z Warszawą (250 km) i Olsztynem (100 km). W okolicy znajduje się dobra baza hotelowa i gastronomiczna.
  • Stado w Kętrzynie oprócz jazdy konnej oferuje także przejażdżki powozami ze zwiedzaniem zabytków w okolicznych miejscowościach, wyjazdy bryczkami do Św. Lipki, gdzie znajduje się zabytkowa barokowa bazylika i klasztor ojców Jezuitów oraz do Wilczego Szańca w Gierłoży – głównej kwatery Hitlera z II Wojny Światowej. Organizuje również zwiedzanie zabytków architektonicznych połączone z piknikami i biwakami. Ponadto oferuje przejazdy zaprzęgami, pieczenie wieprza, dzika na ognisku, zwiedzanie stajni łącznie z powozownią. Z atrakcji mogą skorzystać także dzieci. Na terenie Stada znajduje się galeria stała, gdzie prezentowane są różne ekspozycje. W Stadzie Ogierów prowadzone są zajęcia z hipoterapii.
  • Każdego roku organizowane są pokazy i zawody konne z udziałem czołówki krajowych jeźdźców, znane w kraju i za granicą. Podczas pokazów konnych najwięcej emocji budzi tzw. poręcz, polegająca na złączeniu w rzędzie kilkunastu ogierów zimnokrwistych. Rekord stada, który jest jednocześnie rekordem świata, to 22 ogiery.
  • Stado Ogierów posiada pensjonat dla koni, zapewnia obsługę hotelową koni pod nadzorem wykwalifikowanego zespołu lekarzy weterynarii. Przy stadzie działa klub jeździecki.
  • Istnieje możliwość organizowania pokazów z okazji jakichkolwiek imprez na terenie całego kraju.