STADO OGIERÓW

ul. Bałtycka 1

11-400 Kętrzyn

tel. 56 466 08 25

e-mail: sknowejankowice@onet.pl

zatrudni osobę na stanowisku:

Masztalerz

miejsce świadczenia pracy: Stado Ogierów ul. Bałtycka 1, 11-400 Kętrzyn

Szczegóły (PDF – 239kB)

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie listu motywacyjnego i CV na adres sknowejankowice@onet.pl lub złożenie w sekretariacie Spółki

Czempionat Koni Zimnokrwistych

Już 1 sierpnia, po roku przerwy, odbędzie się – XIX Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty oraz VII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Arden Polski na terenie Stada Ogierów w Kętrzynie, działającego w ramach Stadniny Koni „Nowe Jankowice”.

Czempionaty zostaną rozegrane w klasach klaczy rocznych, klaczy dwuletnich, ogierów rocznych i ogierów dwuletnich, w których o nagrody powalczą 74 konie.

Nawet tysiąc osób tego dnia może zgromadzić się wokół parkuru Stada Ogierów w Kętrzynie. Silne, temperamentne zwierzęta, wspaniała publiczność i piękne otoczenie Stada Ogierów w Kętrzynie stwarzają niepowtarzalny klimat wydarzenia.

Do Kętrzyna wszystkich zapraszają serdecznie organizatorzy:

• Stadnina Koni „Nowe Jankowice”
• Polski Związek Hodowców Koni
• Klub Jeździecki „Stado Kętrzyn”
• Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku
• Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni
• Pomorski Związkiem Hodowców Koni.

Do zobaczenia!

CAVALIADA POZNAŃ 2021

18 lutego w Poznaniu w trakcie Cavaliady odbyły się pokazy koni spółek strategicznych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Stadninę Koni „Nowe Jankowice” i Klub Jeździecki „Stado Kętrzyn”reprezentowała para ogierów zaprzęgniętych do zabytkowego czterokołowego pojazdu sportowego Faeton, pochodzącego z XIX wieku. Pojazd ten został gruntownie odrestaurowany w latach siedemdziesiąt XX wieku przez Pana Michała Bogajewicza z Pniew.

Zaprzęgiem powozili masztalerze pan Stefan Jaroszewski oraz pan Bogdan Konopka ze Stada Ogierów w Kętrzynie.

Bryczka sportowa Faeton zaprzęgnięta była w dwa ogiery rasy Polski Koń Zimnokrwisty wyhodowane w Stadninie Koni „Nowe Jankowice”. Pięcioletni ogier Bosal po ogierze Lumumba, matce Bosanova wsparty był ogierem Harmetur po ogierze Hartmut i klaczy Harmeta.

AUKCJA OGIERÓW – SZARNOŚ

15 października w Stadninie Koni „Nowe Jankowice” Sp. z o.o., w gospodarstwie Szarnoś, odbyła się aukcja – wystawa ogierów.

Do oceny wystawiono 25 koni, z czego aż 24 udało się uzyskać licencję. Czempionem został ogier  WIROL wł. Stadnina Koni „Nowe Jankowice” (Iwior – Wirola po Rolen), który uzyskał 84 punkty bonitacyjne. Komisja wytypowała także najlepszego konia w typie sztumskim, którym okazał się SMERF (Gagam – Smerfetka po Honor I) hod. Roman Kulmaczewski, wł. Adam Opacki.

Czołówka koni biorących udział w aukcji ogierów trafiła do Stada Ogierów w Kętrzynie, gdzie czeka na swoich nowych właścicieli. Istnieje również możliwość dzierżawy koni.

 Dyrektor Stada Ogierów w Kętrzynie – 697 909 135