Oferta sprzedaży koni w Stadninie Koni „Nowe Jankowice” Spółka z o.o.

w dniu 14 Października 2021r. o godz. 11 – tej

 
Lp.NumerRasaNazwa koniaPłećRok urodz.MaśćPochodzenie
1.46pkzROBESTog.2019kaszt.Best II – Rohenna – Hennessy
2.66pkzJUBOSog.2019j.gn.Bosanet – Juma – Gourmet
3.68pkzSEFEDog.2019gn.Fedor – Senesta – Nestor Ter Massin
4.55pkzCELIDog.2019kaszt.Lider – Cedla – Rafael
5.79pkzIRAWLENog.2019kaszt.Lawlen – Irafala – Rafael
6.48pkzWIOSANog.2019gn.Santor – Wiobesta – Best II

UWAGA!!!

Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie i zakrywać usta i nos przy użyciu maseczki. Obowiązuje wadium w wysokości 1.000 zł,
które należy wpłacić w kasie Spółki w Oddziale Szarnoś do godz. 11:00 w dniu przetargu tj. 14 października 2021 r.

Wpłata wadium uprawnia do brania udziału w przetargu na wszystkie konie wystawione do licytacji.

Licytacja odbędzie się 14 października 2021 r. w Oddziale Szarnoś.

Stadnina zastrzega sobie prawo wycofania z przetargu konia bez podania przyczyny.

Kontakt: Główny Hodowca Koni Jerzy Gawarecki tel. 697 909 135.

 

STADO OGIERÓW

ul. Bałtycka 1

11-400 Kętrzyn

tel. 56 466 08 25

e-mail: sknowejankowice@onet.pl

zatrudni osobę na stanowisku:

Masztalerz

miejsce świadczenia pracy: Stado Ogierów ul. Bałtycka 1, 11-400 Kętrzyn

Szczegóły (PDF – 239kB)

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie listu motywacyjnego i CV na adres sknowejankowice@onet.pl lub złożenie w sekretariacie Spółki

Klacz IFEDA – superczempionką klaczy polskich koni zimnokrwistych

 

XIX Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty oraz VII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Arden Polski to wydarzenia, które odbywały się w pierwszą niedzielę sierpnia na terenie Stada Ogierów w Kętrzynie

Tytuł Superczempionki klaczy rasy polski koń zimnokrwisty przyznano klaczy IFEDA o maści gniadej ze Stadniny Koni „Nowe Jankowice”, która zdobyła też tytuł Best In Show – Najlepszego Konia Czempionatu.

Obie imprezy objęte zostały honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a resort na miejscu reprezentował podsekretarz stanu Ryszard Kamiński. Wystawę swoją obecnością zaszczycił również Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, członek Sejmowej Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Jan Krzysztof Ardanowski.

Czempionaty odbywają się w Kętrzynie od wielu lat i są jednym z najważniejszych corocznych wydarzeń dla hodowców koni zimnokrwistych w Polsce. W tym roku hodowcy zgłosili 72 konie, które rywalizowały w klasach klaczy rocznych, klaczy dwuletnich, ogierów rocznych i ogierów dwuletnich.

Organizatorzy tegorocznych championatów to: Stadnina Koni „Nowe Jankowice”, Polski Związek Hodowców Koni, Klub Jeździecki „Stado Kętrzyn”, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni, a także Pomorski Związek Hodowców Koni.

CAVALIADA POZNAŃ 2021

18 lutego w Poznaniu w trakcie Cavaliady odbyły się pokazy koni spółek strategicznych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Stadninę Koni „Nowe Jankowice” i Klub Jeździecki „Stado Kętrzyn”reprezentowała para ogierów zaprzęgniętych do zabytkowego czterokołowego pojazdu sportowego Faeton, pochodzącego z XIX wieku. Pojazd ten został gruntownie odrestaurowany w latach siedemdziesiąt XX wieku przez Pana Michała Bogajewicza z Pniew.

Zaprzęgiem powozili masztalerze pan Stefan Jaroszewski oraz pan Bogdan Konopka ze Stada Ogierów w Kętrzynie.

Bryczka sportowa Faeton zaprzęgnięta była w dwa ogiery rasy Polski Koń Zimnokrwisty wyhodowane w Stadninie Koni „Nowe Jankowice”. Pięcioletni ogier Bosal po ogierze Lumumba, matce Bosanova wsparty był ogierem Harmetur po ogierze Hartmut i klaczy Harmeta.

AUKCJA OGIERÓW – SZARNOŚ

15 października w Stadninie Koni „Nowe Jankowice” Sp. z o.o., w gospodarstwie Szarnoś, odbyła się aukcja – wystawa ogierów.

Do oceny wystawiono 25 koni, z czego aż 24 udało się uzyskać licencję. Czempionem został ogier  WIROL wł. Stadnina Koni „Nowe Jankowice” (Iwior – Wirola po Rolen), który uzyskał 84 punkty bonitacyjne. Komisja wytypowała także najlepszego konia w typie sztumskim, którym okazał się SMERF (Gagam – Smerfetka po Honor I) hod. Roman Kulmaczewski, wł. Adam Opacki.

Czołówka koni biorących udział w aukcji ogierów trafiła do Stada Ogierów w Kętrzynie, gdzie czeka na swoich nowych właścicieli. Istnieje również możliwość dzierżawy koni.

 Dyrektor Stada Ogierów w Kętrzynie – 697 909 135